Türkiye Cumhuriyeti

Valetta Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Yeni Yıl Mesajı , 30.12.2016

 

Sevgili Vatandaşlarım,  

Ben ve mesai arkadaşlarım, Malta’da yeni yıla sizlerle birlikte girmenin mutluluğunu yaşıyoruz.  2017 yılının ülkemize, halkımıza ve tüm dünyaya sağlık, mutluluk, huzur ve esenlik getirmesini diliyorum.  

2016 yılında ülkemiz ciddi badire ve sorunlarla mücadele etti ve etmeye devam ediyor. Ancak halkımızın kararlılığı, dirayetli duruşu ve cesaretiyle tüm zorlukları aşacağımıza güvenimiz tamdır. Bu vesileyle darbe girişimi sırasında şehit düşen ve gazi olan vatandaşlarımızı bir kez daha saygıyla anıyorum.  

2016 Türkiye- Malta ilişkileri açısından önemli bir dönemi teşkil etmiştir. Bu yıl, tarihte ilk kez, Malta’dan ülkemize Meclis Başkanı ve Dışişleri Bakanı düzeyinde ziyaretler gerçekleşmiştir. Türkiye-Malta ilişkilerinin kuruluşunun 50. Yıldönümü olan 2017’de ülkelerimiz arasındaki ilişkiler her yönden güçlenmeye devam edecektir.  Bu yıl da, Malta’da ülkemizi tanıtıcı etkinlikler düzenlemeye devam ettik.  

Her yıl daha fazla sayıda vatandaşımızın Malta’ya yerleşerek, Malta’nın sosyal ve ekonomik yaşamına değerli katkılarda bulunmasını memnuniyetle izliyoruz. Başarı hikayeleriniz bizi son derece gururlandırmaktadır. Sizden beklentimiz, ülkeniz ve kültürünüzle bağlarınızı koruyarak, Malta toplumuyla azami ölçüde bütünleşmenizdir. Vatandaşlar olarak her birimizin burada ülkemizi temsil ettiğini her zaman hatırlamalıyız. Malta’da doğan çocuklarımıza ana dilleri Türkçe’yi öğretmeniz büyük önem taşımaktadır.  

Büyükelçilik olarak sizlere destek olmada elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz. Büyükelçiliğimiz kapısı sizlere her zaman açıktır. Sizlere nasıl daha iyi hizmet sunabileceğimize dair önerilerinizi de dinlemeye her zaman hazırız.

 Bu duygularla hepinize tekrar sevgilerimi sunuyor, ailelerinizle birlikte yeni yılda mutluluk ve esenlikler diliyorum. 

 

Reha Keskintepe

Büyükelçi