Türkiye Cumhuriyeti

Valetta Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Yeni Yil Tebriği , 30.12.2015

Değerli Vatandaşlarım,
 
2015 yılı Türkiye ve Malta’yı birbirine her anlamda daha da yakınlaştıran bir yıl olmuştur. Türk Havayolları’nın İstanbul-Malta arasındaki doğrudan havayolu seferlerini artırması, iki ülke ve halk arasındaki etkileşim ve temasların artmasına katkıda bulunmuş, Büyükelçiliğimizin düzenlediği çeşitli etkinlikler, Maltalı yapımcılar tarafından Türkiye’de çekilen gezi programları ve belgesellerin Malta TV’lerinde gösterilmesi, ülkemiz ve kültürümüzün Malta’da daha iyi tanınması ve anlaşılmasını sağlamıştır. Türk ve Maltalı iş çevrelerinin karşılıklı ziyaretlerinde görülen yoğunluk da diğer bir memnuniyet verici gelişmedir. 
 
Malta’da yaşayan vatandaşlarımızın ülkeye başarılı bir şekilde uyum sağladığını ve bankacılık, turizm, lojistik, restoran işletmeciliği vb. sektörlerde ve serbest meslek dallarında Malta ekonomisine değerli katkılarda bulunduğunu görmekten ayrıca mutluluk duymaktayım.    
 
2016 yılının, Malta’da yaşayan vatandaşlarımız ve aileleri için başarılı, huzurlu ve mutlu bir yıl olması ve çeşitli vesilelerle sizlerle tekrar birlikte olabilmek dilek ve arzusuyla, yeni yılınızı şahsım ve Büyükelçiliğimizdeki mesai arkadaşlarım adına içtenlikle kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.
 
Reha Keskintepe
T.C. Valetta Büyükelçisi