Türkiye Cumhuriyeti

Valetta Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

26. Dönem Milletvekili Seçimleri , 01.09.2015

 

 

MALTA’DA İKAMET EDEN VATANDAŞLARIMIZA DUYURU

                                                                                                                                        1 Eylül 2015

 

Saygıdeğer Vatandaşlarımız,

 

2015 yılında ülkemizde gerçekleştirilecek 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Malta’da kurulabilecek sandıkta oy kullanabilmeniz için "Yurtdışı Seçmen Kütüğü”ne kayıtlı olmanız, bunun için de adres beyanında bulunmanız gerekmektedir.  

“Yurtdışı Seçmen Kütüğü”ne kayıtlı olup olmadığınızı Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’nın internet sitesinden (http://www.ysk.gov.tr) kontrol etmeniz mümkündür.  

Yurt Dışı Seçmen Kütüğü 2 Eylül 2015 Çarşamba günü YSK’nın internet sitesinde ilan edilecektir. http://www.ysk.gov.tr internet adresinden kontrol ettiğiniz seçmen bilgilerinizde adres beyanınızın hatalı olduğunu tespit etmeniz halinde, 2 Eylül 2015 Çarşamba  (Türkiye saati ile 08.00) ile 10 Eylül 2015 Perşembe (Türkiye saati ile 17.00) arasında Büyükelçiliğimizin Konsolosluk Şubesine şahsen müracaat ederek itirazda bulunabilirsiniz. İtirazda bulunmak için son gün 10 Eylül 2015 (Türkiye saati ile 17.00) olup bu saatten sonraki itirazlar kabul edilmeyecektir. İtirazların şahsen yapılması gerekli olup, posta ile yapılan itirazların kabul edilmesi mümkün değildir.   

Adres beyanında bulunabilmesini teminen Büyükelçiliğimizin Konsolosluk Şubesi 5 Eylül Cumartesi ve 6 Eylül Pazar günleri saat 10:00 ile 16:00 arasında hizmet vermeye devam edecektir.  

Yurtdışındaki hangi temsilciliklerimizde, hangi tarihlerde ve adreslerde seçim düzenleneceği YSK’nın internet sitesinde ilan edilecektir. Yurtdışında yaşayan tüm vatandaşlarımızın ayrıca, gümrük kapılarında 8 Ekim-1 Kasım 2015 tarihleri arasında oy kullanmaları da mümkündür. 

Konuya ilişkin T.C. Dışişleri Bakanlığının duyusu ve Yurt Dışı Seçim Kamu Spotuna aşağıdaki bağlantılardan erişmek mümkündür. 

-         
http://www.mfa.gov.tr/yuksek-secim-kurulu-2015-milletvekili-genel-secimleri.tr.mfa

-        https://www.youtube.com/watch?v=lfaub-eo8TI 

 

En iyi dileklerimizle,

T.C. Valetta Büyükelçiliği”